Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
x

REZERVASYON FORMU

x

Anınızı bizimle paylaşın :)

KUMKAPI OLİMPİYAT 2 MİNAS RESTAURANTA HOŞGELDİNİZ

1 Yeni mesajınız bulunmaktadır.

Copyright © 2016 Olimpiyat 2 Minas.

0 (212) 517 22 40

Site arama yap...

Kumkapı ve Olimpiyat 2 Restaurant Tarihçe

Dünyada bir örneği olmayan 150 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul'un Eminönü ilçesine bağlı Kumkapı semti, Bizans köyünde bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Osmanlı döneminde de yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün vatandaşların yaşadıkları bir bölge olma özelliğini sürdüren semtte, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar ulaşmış klise gibi tarihi yapıtlar görebilmek mümkündür. 

Bugün de Kumkapı denilince akla ilk gelen şey yine yeme-içme ve elencedir. İstanbul'un en önemli turistik bölgelerinden olan semt, şehirde yaşayan Türk, Ermeni ve Musevi vatandaşların ortak bir kültürü olan meyhanelerin toplandığı en önemli merkezdir. Semtteki arnavut kaldırımıyla döşenmiş sokaklara taşan masalat, akşamın ilk saatlerinden itibaren yerli ve yabancı iyaretçiler atrafından doldurulmaya başlar.

Meyhanelerin menüsünde, geleneksel Osmanlı mezeleri yer almakatdır. Mezelerden sonra ana yemek olarak mevsimine göre değişen taze balık çeşitleri sunulur. Yemeğe ise yine geleneksel bir Türk içkisi olan rakı eşlik eder. Meyhanelerde dileyenler için şarap gibi diğer alkollü içecekler de bulunmaktadır. Her masada farklı dilden sohbete tanık olabileceğiniz Kumkapı'da yemek sırasında keman, darbuka ve klarnetten oluşan gezici müzisyenler eşliğinde geleneksel Türk müziklerini dinleme (canlı fasıl) ve bazı meyhanelerde ise oryantal dans şovu izleyebilme olanağına da sahip olablirsiniz!...

İstanbul'u ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerin gitmek için tercih ettikleri yerlerin başında gelen Olimpiyat 2 Minas Restaurant'ta ve akşam olunca tamamen bir şenlik alanına dönüşen Kumkapı'daki bu eğlence sabah 02:00'e kadar devam etmektedir.